Часто покупці дивуються, що натуральне мило має термін придатності. Насправді, в милі проходять хімічні процеси протягом всього його "життя". Оскільки мило - це органічна сіль, то воно мусить розпастися до неорганічних компонентів: води і вуглекислого газу. Термін придатності мила залежить від олій, з яких воно зварене. Зазвичай, чим вища температура плавлення жиру, тим більший термін придатності матиме мило.
Зазначений на пакуванні термін придатності мила розрахований для найгірших допустимих умов зберігання: температура 25С і вологість 75%. При постійному перевищенні цих параметрів мило може прогіркнути і раніше вказаного терміну, хоча зазвичай зберігається набагато довше.
Як зрозуміти що мило прогіркло і що з ним робити?
На зіпсованому милі появляється жироподібна речовина жовто-коричневого кольору спочатку у вигляді роси, а потім покриває весь шматок мила. Також змінюється і запах мила: він стає схожим, як у прогірклого сала. Насамперед прогіркає мило ззовні, де є контакт із киснем повітря. Тому, змиливши прогірклий шар, мило можна продовжувати спокійно використовувати. Якихось небажаних ефектів при використовуванні протермінованого мила виявлено не було. Більше того, таке мило менше сушить шкіру, бо в ньому не залишилось вільного лугу.