11 жов
0

Ще раз про інтимну гігієну

Час читання: 1668

Ще раз про інтимну гігієну. Хто, хоча б раз був на моєму виступі, чув мою думку з цього приводу. "Милити чи не милити"? Разом з тим я не є лікар, а просто ретранслюю те, що отримав від фахівців чи з спеціальної літератури. На просторах інтернету надибав на ідеальний, як на мене, текст від фахової лікарки Наталії Лелюх https://www.facebook.com/profile.php?id=100000899885612 

Текст подаю в оригіналі

"Я думаю, що піхва знає свою справу, і чим більше ти з нею возишся, тим більше запрошуєш до неприємностей", - цитата докторки Расмуссен, керманича відділу вульвовагінальних служб Atrius Health у Берлінгтоні, Массачусетс.

Фраза прозвучала під час онлайн конференції з питань захворювань вульви та піхви, що була організована Міжнародним товариством з вивчення захворюваннь вульви і піхви ( International Society for the Study of Vulvovaginal Disease).

Чому шкідлива "прискіплива гігієнічна увага" та "постійне лікування виділень"?

По перше, нагадаю, що ми Всесвіт для мікроорганізмів і жіноча піхва і вульва - це два світи зі унікальним набором мешканців. Наголошую - ДВА світи. І те, що більш-менш прийнятно в одному, може сильно нашкодити в іншому. Бактерії мешкають не самі по собі, а в розумних колоніях, з власним ОСББ і армією. Ці колонії отримали назву біоплівка. Склад мешканців може змінюватись під час гормонального життя жінки, тому що статеве дозрівання, репродуктивний вік, вагітність, лактація і менопауза мають свій базовий щоденний коктейль гормонів, а біоплівки дуже до нього чутливі. Здорова біоплівка жіночої піхви працює так, що середовище здатне самоочищуватись, знешкоджувати загарбників і допомагати під час сексу. Ага, я не про те, що бактерії сидять як вболівальники на стадіоні з плакатами "Давай! Ти зможеш!". Здорове бактеріальне середовище сприяє нормальній продукції зволоження, приємному (ох, яке спірне твердження для багатьох) запаху виділень. Давайте домовимось, що здорова піхва не повинна пахнути фіалками та сандалом, там зовсім інший запах "норми". А якщо ви намагаєтесь її прикрасити "смаколиками" вболівальники на стадіоні дістають димові шашки і гнилі помідори для захисту.

Якщо в піхві розігрується війна між здоровими бактеріями і не дуже, то тоді у жінки з'являється неприємний (дійсно неприємний) запах, зміна характеру виділень, зуд, дискомфорт і вже сильно не до сексу.

За думкою доповідачів на вересневій онлайн конференції International Society for the Study of Vulvovaginal Disease факторами ризику розпалювання громадянської війни в піхві є:

⚠️ паління
⚠️ спринцювання (в тому числі і з маслом чайного дерева і поліровка китайськими тампонами)
⚠️ секс з різними партнерами
⚠️ надмірна гігієна та постійним використанням миючих та ароматизованих засобів

Тому, коли ви в черговий раз приходите до ще одного лікаря (бо попередній не справився) зі скаргами на "молочницю" (а немає такого діагнозу!!!!), то подумайте, може то не лікар не справився, а вам треба щось змінити в правилах співмешкання?

Ваша Доктор Наташа.

Світлина від Наталії Лелюх.
Коментарі
Написати коментар
Цвіт папороті © 2024