Турецьке мило: огляд
Не раз чув схвальні відгуки про турецьке мило. Дехто взагалі вважає його еталоном і сам факт, що воно турецьке виключає будь-які сумніви. Щось схоже, як для декого німецькі авта. Мав можливість промоніторити ринок. Мас-маркет, звичайно, відкидаємо, аналізуємо ціновий діапазон 1,5 Євро+.
Отже, поблукавши по ринку, супермаркетах і крамничках, купив собі 1 мило.
Повністю мої вимоги воно не задовільнило, але принаймні без барвників та синтетичних ароматизаторів. Виробник зазначає, що мило містить ефірні олії, аромат витриманий, не різкий. На ціннику писало 8 євро, вторгував за 5, при тому, що це заводське мило. Все, що дешевше, дико ароматизоване. Разом з тим, не чути дешевого запаху, як в українських хенд-мейдових милах, та все ж - синтетика. з барвниками трохи легше. перенасичені кольори зустрічав рідко.
Приємно здивувало те, що я абсолютно не зустрів мильної основи. Найчастіше зустрічається 3-4 виробники фабричного мила, отриманого методом пресування мильної стружки. Не плутати стружку з основою. Мильна стружка - це напівфабрикат, подрібнене базове мило, зазвичай зроблене з дешевої, інколи вторинної жирної сировини. Мас-маркетні мила зазвичай роблять з такої стружки. Мильна основа - суміш поверхневоактивних речовин, з неї роблять такі кольорові сувенірні мила різних форм.
Знайчно рідше можна знайти мило холодного способу і тільки один раз бачив гарячого. Такі мила роблять маленькі приватні миловарні. Зверніть увагу, я вибрав таки фабричне мило, бо воно було без барвника і ароматизаторів. Зовсім нейтрального мила я не знайшов.
І як тут без міфів. На оцьому милі, яке я вибрав написано "антицелюлітне", а ще є і омолоджуюче мило, і проти зморшок і живильне: все, як і в нас, а оскільки турки вміють розказувати казки, то й довірливі покупці схильніші їм вірити. Сам отримав насолоду від шопінгу, до речі вперше в житті мені цей процес сподобався.
Якщо підсумувати, то турецьке мило чи китайське, чи українське значення не має, зрештою, як і інші товари. Є різні виробники різного класу з орієнтуванням на різного споживача. А продавати, рекламувати турки вміють. Ніби й виходиш з пустим гаманцем і купою не зовсім потрібних речей, а задоволений. Ніж я купив цей шматок мила, я випив 3 горнятка чаю і продегустував вино (це все безплатно), а процес купівлі шматка мила затягнувся на півтори години. За таке можна й заплатити.